מתלבטים מה ללמוד לאחר החתונה? קורס סייבר יכול להיות אופציה מעולה

מזל טוב! התחתנתם? מתכננים להתחתן עוד מעט? שיהיה בשעה טובה. אבל מה הלאה? אם אתם מתלבטים מה ללמוד כדאי שתשקלו לקחת קורס סייבר. מה זה סייבר בעצם? למי קורס כזה מתאים? היכן מוצאים קורסים כאלה? מה עושה בפועל מומחה לתחום זה? ומה עוד כדאי לכם לדעת? זהו הסבר קצר שיסייע:

אין חדש תחת השמש? כן ולא

אולי נתחיל בהגדרה פשוטה, שהיא גם תשובה לשאלה שרבים שואלים את עצמם מה זה בעצם "סייבר"? התשובה הפשוטה והמדויקת: מאחורי המונח המסתורי הזה, עומד המונח הוותיק "אבטחת מידע”. זה הכול. המונח סייבר חדש (בהקשר אבטחה), אבל התחום בהחלט לא. זמן קצר לאחר שהתחילו להתפתח המחשבים, הופיעו בשטח גם ניסיונות פשיעה באמצעותם וכנגדם. כך שהצורך להגן על מערכות אלה ועל המידע שבהן הוא צורך עתיק למדי. כמובן, הצורך גדל עם הזמן. כיום, אם אתם מחפשים קורס סייבר ואבטחת מידע, תגלו שיש לא מעט קורסים מסוג זה. זאת, כחלק מהמענה לביקוש הרב למומחי אבטחה. אגב, ישנו "מרוץ חימוש" בין התוקפים למגינים בתחום זה. מחד, מי שעוסקים בהגנה מצאו שיטות לבלום את התוקפים. מאידך, התוקפים מחפשים ומוצאים כל הזמן "טריקים" חדשים. פירוש הדבר, שבכדי להיות מומחי אבטחה, חייבים כל הזמן ללמוד.

ממש לא מספיק לדעת להפעיל אנטי וירוס. יש לדעת כיצד לאבטח סביבות מחשוב שונות, מידע ותקשורת. יש לדעת כיצד לזהות התקפות או סימנים מחשידים לקיומן. כיצד להגיב מיידית ובמהירות למצבי חירום אבטחתיים. ליצור נהלי אבטחה, להדריך משתמשים, לתחקר אירועים, להסיק מסקנות ולשפר בהתמדה ועוד.

 

 

למי זה מתאים

עיסוק בתחום זה, מתאים לאנשים שהם

  • ראש גדול – עם נכונות מתמדת ללמוד ולחקור.
  • בעלי גישה טכנית – מומחי אבטחה עוסקים בפרטי פרטים טכניים רבים. לדוגמה, ב"נבירה" ברישומים טכניים שמפיקות מערכות אבטחה שונות, במסגרת חקירת אירוע אבטחה לא ברור שהתרחש.
  • יסודיים וסבלניים – תוקפים אינם משאירים הודעות הסבר לגבי מה שהם עושים. כך שיש כאן לא מעט "עבודת בלשות" והיא מחייבת גם יסודיות וגם סבלנות.

 

כמה מאפיינים בולטים

אלה כמה מאפיינים של התחום בכללו ושל ההכשרות עבורו, אשר כדאי לקחת בחשבון:

  • צורך קבוע – יש צורך רב וקבוע בהגנה על מערכות מחשוב. זאת, בכל מקום שבו יש מערכות כאלה בעסקים, במוסדות שונים וגם אצל אנשים פרטיים.
  • חשיבות גדולה ואפילו קריטית – כשלי אבטחה עלולים לגרום נזקים כבדים ויקרים ואפילו קריטיים. לכן, עסקים משקיעים לא מעט בכדי למנוע זאת.
  • התחום מתפתח בהתמדה – היבט הלימודים חשוב תמיד. למעשה, תידרשו ללמוד במסגרת מקצוע זה כל הזמן.
  • רמות שונות – אבטחת מחשוב מהווה נושא מורכב למדי. בהתאם לכך, יש קורסים בתחום זה ברמות שונות. תוכלו להתחיל מקורסים בסיסיים ומשם להמשיך ולהתקדם, גם מקצועית בהיבט העבודה בכך וגם מבחינת הידע והלימודים להמשך.
  • עלויות שונות – יש קורסים בסיסיים בחינם, אשר יוכלו לספק לכם נקודת התחלה ראשונית. כך גם תוכלו להבין האם ועד כמה הנושא אכן מעניין אתכם ומתאים לכם. עם זאת, הקורסים המשמעותיים יותר מוצעים בתשלום ובמיוחד אם מדובר על הכשרה לקבלת תעודה.

לסיכום

בתחום ההייטק יש כיוונים רבים ללימודים ועבודה. כאן הצגנו את אחד היותר מעניינים ודינאמיים שבהם. האם זה יתאים לכם? ייתכן מאוד, אבל תצטרכו לבדוק ולענות לשאלה זו בעצמכם.

נגישות