לאורחים שלכם מגיע את הטוב ביותר – בשר ממעשנה ישדרג את הבופה באירוע!

אם אתם אוהבים בשר ואתם רוצים שבאירוע שלכם יהיה את הבופה הכי מושלם, אתם צריכים להכיר את המעשנה. במאמר הבא נסביר מה זה מעשנה, אילו סוגי מעשות קיימים, איזה בשר מומלץ לעשן במעשנה ועל מה חשוב להקפיד במהלך השימוש בה.

מה זה מעשנה?

מעשנת בשר היא מכשיר שמבשל מזון על ידי עישון איטי שלו. היא משמשת לא רק לעישון בשר, אלא גם ירקות ומזונות אחרים. מקור החום יכול להיות פחם, עץ או גז. עישון בשרים נותן להם טעם חד ועסיסי ומרכך את הבשר. האוכל נתלה בדרך כלל מהתקרה או מונח על מתלים כדי לאפשר לעשן להגיע במלואו לכל הצדדים. כך אתם מקבלים למעשה נתח מלא בארומה, כזה שפשוט יגרום לכם ללקק את האצבעות בכל פעם מחדש. קיימים כמה סוגי בשרים למעשנה, עליהם נדבר בהמשך המאמר, אך כעת נרצה להסביר מעט על סוגי המעשנות השונים.

אילו סוגי מעשנות קיימים?

מעשנת גחלים

מעשנת גחלים היא מעשנת איכותית מאד שמעניקה לבשר המעושן ארומה וניחוחות שהמעשנת הבאה שנציג פשוט לא יכולה להפיק. המעשנת הזו עובדת על ידי גחלים, מה שאומר שהיא תדרוש מכם התעסקות אין סופית והשגחה תמידית על הטמפרטורה של הגחלים. עם זאת, האמינו לנו שזה שווה כל מאמץ והבשר שאתם הולכים לקבל הולך להיות לא פחות ממושלם.

מעשנת פלט

מעשנת פלט היא מעשנת טכנולוגית ומתקדמת המאפשרת בקרה תמידית על מידת הצלייה והעישון של הבשר. המעשנת הזו פועלת על ידי שבבים דחוסים של עץ, היא פשוטה מאד להפעלה, אך לעומת מעשנת הגחלים החיסרון שלה בא לידי ביטוי בכך שהיא מייצרת ארומה פחות איכותית לבשר בתום העישון שלו.

 

לאורחים שלכם מגיע את הטוב ביותר - בשר ממעשנה ישדרג את הבופה באירוע!

אילו סוגי בשרים תוכלו להכין במעשנה?

מכיוון שעישון הוא תהליך דיי ארוך, המעשנה מתאימה במיוחד לעישון של נתחים גדולים שאינם רוויים בשומן רב. במידה והנתח שלכם עתיר בשומן אנחנו ממליצים לכם לנקות אותו לפני כן ולהסיר את השומן, שכן בתום תהליך העישון הוא עלול להפוך לבלתי לעיס. אם אנחנו בוחנים את נתחי הבקר המתאימים ביותר למעשנה, נציין בין השאר את האסאדו, הריבס, הסינטה ובריסקט.

כמובן שיש בשרים נוספים שניתן להכין במעשנה, אנחנו מדברים בין השאר על בשרים כמו נקניקיות בקר, חזה אווז, סטייק פרגית ואפילו כנפיים שיוצאות מושלם במעשנה. כפי שציינו בתחילת המאמר, חוץ מהבשר תוכלו להכין במעשנה מגוון רחב של מאכלים כמו גבינות, דגים ואפילו ירקות. זה בדיוק היתרון של המעשנה, השמיים הם הגבול ואין באמת סוג מזון שלא תוכלו להכין בה.

על מה חשוב להקפיד כשמעשנים בשר?

כשאנחנו מדברים על עישון בשר שם המשחק הוא סבלנות. לכן, אתם צריכים לתת את מירב תשומת הלב לנתח שאתם מעשנים ולתת לו את הזמן שלו על מנת שיהיה מוכן ושיספוג את כל הארומה שהמעשנה שלכם יודעת להפיק. אחרת אתם לא תפיקו ממנה את המיטב ואתם עלולים להתאכזב מהיכולות שלה.

בנוסף, עליכם להקפיד שהמעשנה תהיה אטומה לחלוטין כשאתם מעשנים את הבשר. בסופו של דבר, העשן הוא החומר המרכזי שיעניק לנתח שלכם את הארומה החדשה והעסיסית כל כך ואם יותר מידי עשן יברח החוצה, אתם עלולים להתאכזב מעט מהתוצאות. בקיצור, מדובר בטקס של ממש וכל עיגול פינות עלול לפגוע בתהליך.

לסיכום

אם אתם רוצים את הבופה המושלם באירוע שלכם ושהאורחים שלכם ילקקו את האצבעות, אנחנו בהחלט ממליצים לכם לעשן את הבשר במעשנה.

נגישות