הגיע הזמן להתקדם: כך תהפכו את חדר הילדים לחדר נוער נעים ומזמין

המעבר בין גיל הילדות לגיל הנעורים מחייב שינויים, בייחוד בכל הקשור לעיצוב החדר. למעשה, בשביל ליצור מרחב מעוצב המתכתב עם הטעם האישי של הילדים ומאפשר להם לגדול ולהתפתח, מומלץ כבר עכשיו להתחיל ולתכנן את המהפך בחדר – מחדר ילדים לחדר נוער. בשביל לסייע לכם להפך את החדר למקום נעים ומזמין, בחרנו להציג את כל הטיפים החשובים ביותר שיאפשרו לכם להשקיע את הכסף בחוכמה. מוכנים? בואו נתחיל!

החלפה של מיטות ילדים למיטות נוער

האלמנט המרכזי בחדר הוא כמובן המיטה של הילדים. בשלב הראשון רצוי למדוד את גודל החלל ולהתאים את מיטת הנוער בהתאם לכך, כאשר חשוב לשים דגש על רכישה של מיטה דרך חנות מוכרת ובעלת המלצות. באתר של האוס דייזין תוכלו לבצע רכישה של מיטות נוער יפות ומעוצבות במחירים נגישים, ועם שימת דגש על עיצוב על זמני שיאפשר לכם כהורים להשקיע במיטה איכותית אך גם מעוצבת. מדובר בהזדמנות מעולה לשדרג את החדר במינימום מאמץ.

צביעה מחודשת של הקירות

לצבע של קירות החדר יש השפעה דרמטית גם על התחושה וגם על הנראות הכללית של החדר. מאחר ובני נוער נוטים לשנות את דעתם באופן תכוף, רצוי לבחור בצבעים רגועים כמו למשל תכלת, אפור בהיר או אפילו ירוק, כאשר מומלץ לשתף את הילדים בתהליך הבחירה, מתוך מטרה לבצע בחירה מדויקת. כאן תמצאו מדריך לבחירה של צבעים לחדר, וזאת מתוך מטרה לקבל החלטה שתניב בסופו של דבר חלל מעוצב המשדר שפה בוגרת.

פינת רביצה

בני נוער נוטים לארח לא מעט בחדר שלהם, בניגוד למבוגרים שמעדיפים לארח בסלון. בשל כך, רצוי להקצות אזור בחדר לטובת רביצה, כאשר מומלץ לבצע רכישה של פופים שישתלבו בצורה מושלמת עם המרחב ואף יעניקו לבן או בת הנוער את היכולת להזיז את פינת הרביצה בהתאם לצורך, וזאת כחלק מיצירה של חדר מודולרי המותאם לקצב החיים של בני נוער. ברחבי הרשת תוכלו למצוא השראות ליצירה של פינות רביצה עם פופים כמו גם כריות גדולות שאותן ניתן להזמין בעלות כספית נוחה, לטובת יצירה של עיצוב מנצח.

 

 

פינת עבודה

במקום פינת המשחקים של הילדים הגיע הזמן לרכוש פינת עבודה. פינת עבודה צריכה להתאים גם  למידות של החדר אבל גם לאופי הלימודים של בני הנוער – העדיפו לרכוש שולחן גדול שעליו ניתן יהיה להניח את המחשב כמו גם את הציוד, לצד כיסא אורטופדי וכן מקומות אחסון כמו למשל כוורות שאותן ניתן לרכוש בעלות כספית נמוכה מאוד ברשתות הסטוק. בדומה לרכישה של מיטה, גם כאן רצוי לבצע מדידות מראש, מתוך מטרה להבטיח התאמה מדויקת.

שילוב של אקססוריז ייחודים

כאשר לוקחים בחשבון את זמן השהות הארוך של הילדים בתוך החדר, צריך להתאים את העיצוב של החדר למאפיינים הייחודים שלהם. אם למשל מדובר בנערה שחובבת צילום, הוסיפו לחדר אקססוריז בדמות של מראת גוף גדולה לצד רינג תאורה שיאפשר לה להעלות צילומים מהחדר, בנוחות ובאיכות מעולה. אם מדובר בבן נוער חובב כדורגל, התקינו מסך טלוויזיה גדול בסמוך  לפינת הרביצה, כל זאת כחלק מהבנה כי המאפיינים האישיים של הילדים הם אלו שיהפכו את החדר לא רק למעוצב אלא גם פרקטי.

לסיכום

המעבר בין גיל הילדות לגיל הנעורים מחייב מחשיבה מחודשת, וזאת מתוך מטרה להפוך את החדר מחדר שמתאים לילדים קטנים לחדר המתאים למתבגרים. באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, גם אתם תוכלו ליצור חדר שנראה כאילו נשלף ממגזין, אך גם כזה שתואם בדיוק את הצרכים ותהליך הגדילה של הילדים – שהפכו כבר לגדולים.

נגישות