איך לבחור את הצלם המתאים לאירוע שלכם?

בארגון אירועים יש דברים רבים לדאוג להם. החל מבחירת מקום לאירוע, דרך תלבושות ועד לאוכל. אחד מהדברים החשובים ביותר שתצטרכו לאירוע שלכם הוא צלם טוב, שיספק תמונות באיכות גבוהה, הן באירוע עצמו והן בצילומים המתקיימים לפניו. כאן ריכזנו עבורכם מספר טיפים לבחירת הצלם המתאים לאירוע שלכם.

תיק עבודות

חשוב שצלם יהיה בעל ניסיון. בשביל להתרשם מהניסיון ומהעבודות הקודמות שלו, כדאי שהוא יציג לכם את תיק העבודות שלו. בתיק העבודות תוכלו להתרשם מסגנון הצילום שלו ומהאיכות. תוכלו לשאוב גם רעיונות משם ולהיות ספציפיים יותר בבקשות שלכם אליו. נוסף על כך, תיק עבודות מעיד על צלם רציני ומקצועי.

כימיה

משום שהצלם ילווה אתכם לאורך כל היום המאושר שלכם ויתעד אותו, חשוב שתהיה ביניכם כימיה טובה. התקשורת ביניכם חשובה משום שרצוי שהצלם ידריך אתכם בצילום התמונות, למשל איך לעמוד ומה לעשות בשביל שהתמונה תצא טוב. נוסף על כך, חשוב שתרגישו חופשיים מול המצלמה בייחוד אם אתם עורכים צילומי חתונה.

איך לבחור את הצלם המתאים לאירוע שלכם?

מחיר

אירועים בדרך כלל מלווים בהוצאות רבות ויקרות. חשוב שתדעו כי לא כדאי לכם להתפשר על צלם זול, משום לעיתים התוצאות עשויות להיראות בהתאם. מומלץ מאוד לשכור את שירותיו של צלם איכותי שאף קיבלתם עליו המלצות, גם אם המחיר שהוא גובה לא נמוך. אם אתם שוקלים לחסוך עלויות באירוע, כדאי לוותר על אטרקציה אחרת שהיא פחות חשובה.

שירותים שמציע הצלם

לפני שאתם בוחרים צלם, חשוב שתבררו עם עצמכם אילו שירותי צילום אתם רוצים לאירוע שלכם. ישנם צלמים שמציעים תמונות סטילס וגם צילומי וידאו. חשוב לבדוק אם הם גם עורכים את הוידאו והתמונות. ישנם צלמים שמצלמים גם תמונות למגנטים, לקנבס, למשטחי עץ, וכדומה. מומלץ לבחור צלם שמציע חבילה לכל סוגי הצילומים.

המלצות

בבחירת אנשי מקצוע פעמים רבות אנחנו מסתמכים על המלצות של האנשים הקרובים לנו. וכך גם בבחירת צלם, כדאי לכם לבחור צלם שצילם באירוע של אחד המכרים שלכם, ולשמוע מהם אם הוא מומלץ. תוכלו להיעזר גם בהמלצות שמפורסמות בגוגל או בפייסבוק של הצלם, אך אותן יש לקחת בעירבון מוגבל משום שאתם לא מכירים את האנשים שכתבו אותן.

לסיכום

בחירת צלם לאירוע היא חשובה וקריטית, משום שהוא האדם שאחראי על תיעוד הערב המאושר בחייכם. לפיכך, כדאי לבדוק את כל הפרמטרים החשובים לפני שאתם חותמים על חוזה עם הצלם. בהצלחה ומזל טוב!

נגישות