שבת חתן בירושלים: כל הטיפים לארגון מא' ועד ת'

שבת חתן היא אירוע משמח ומיוחד בו החתן חוגג את השינוי המשמעותי בחייו יחד עם האנשים שיקרים לו. אם אתם אחראים על תכנון של אירוע כזה, אתם ודאי רוצים שהכול יעבור בצורה חלקה ושכל מי שמשתתף באירוע המרגש ייהנה. כדי לעזור לכם במשימה חשובה זו, ארגנו לכם כמה טיפים לארגון שבת חתן בירושלים!

לתכנן כמה שיותר זמן מראש

אחד הטיפים המרכזיים שאנחנו יכולים להציע לכם הוא לתכנן את כל האירוע כמה שיותר זמן מראש. התאריך כבר ידוע מאחר והחתונה בטח כבר נקבעה, אבל חשוב להעביר את התאריך לכל האורחים בהקדם כדי שיוכלו לשריין זאת לעצמם ביומן. ככה תוכלו להבטיח שכל מי שצריך להיות שם, יוכל להגיע.

תכנון מראש גם יקל עליכם לקראת האירוע עצמו. ידוע שלפעמים צצות בעיות בלתי צפויות ממש בימים שלפני, ואם הכול יהיה מסודר ומאורגן מראש תוכלו להתפנות לכך ולא להיות בלחץ מכל הדברים האחרים שעוד נשאר לכם לסגור. תכנון מראש הוא המפתח לאירוע מוצלח!

לסגור הסעות

לא כל הקרובים שלכם גרים בירושלים, על כן אם אתם רוצים להבטיח שלכולם יהיה נוח להגיע ושלא יהיו עיכובים בזמנים, מומלץ לסגור הסעות מראש. דברו עם חברת הסעות בירושלים, אספו את כל הכתובות הרלוונטיות וסגרו את לוח הזמנים והאיסופים. כך כולם יוכלו להגיע אל האירוע רגועים ובלי לדאוג לרכב הפרטי שלהם, איפה לחנות ועוד. מומלץ לפנות אל חברת הסעות בירושלים מבעוד מועד כדי להבטיח את זה שיהיו להם רכבי הסעות ונהגים פנויים בתאריך האירוע.

 

 

מקום האירוע

בשבת חתן נהוג ללכת בבוקר לבית הכנסת, ולאחר מכן להתקבץ יחדיו לארוחה חגיגית. חשוב שתסגרו את המקום בו האירוע מתקיים כדי להבטיח שיהיה מקום לכל האורחים שלכם. יש ששוכרים מקום חיצוני לצורך כך וכאלה שמעדיפים לעשות זאת בביתם. כל בחירה היא לגיטימית, אבל חשוב לקחת בחשבון את השטח, כמות האורחים ושאר הצרכים שלכם.

לוודא אורחים

הכינו רשימה מסודרת של כל האורחים שאמורים להגיע. יש אנשים שבוחרים בשבת חתן מצומצמת יותר וכאלה שמעדיפים שיהיו כמה שיותר אורחים לחגוג את המאורע יחדיו. לא משנה במה אתם בוחרים, עדיין חשוב שתוודאו שיש לכם את כל השמות ושכולם עודכנו בהסעות, בלוח הזמנים וכדומה.

לדאוג ללינה

לאורחים שמגיעים מחוץ לעיר חשוב לסדר לינה במהלך השבת. נהוג להלין אנשים בבתי הארחה, מלונות או בבתים של קרובי משפחה אחרים. בדקו כמה אנשים נזקקים ללינה באזור וסדרו זאת בכדי להבטיח להם לילה רגוע ונעים.

אוכל ותפריט חגיגי

הסעודה החגיגית בשבת חתן היא הזמן שבו כולם יכולים ליהנות, לבלות ולחגוג יחדיו. חשוב לוודא שיש אוכל טעים וכמות מספקת עבור כולם. אפשר להשתמש בשירותי קייטרינג לצורך כך שיספקו לכם מזון שהוכן מראש, ובשבת להעמיד אותו על פלטת חימום. סוג התפריט שאתם רוצים להגיש נתון לבחירתכם. מומלץ כמובן לבחור בתפריט שכולל מספר רב של מנות מגוונות, עם חלוקה לסלטים, מנות ראשונות, מנות עיקריות ועוד. כדאי לבדוק האם יש אורחים להם יש הגבלות דיאטניות כאלה ואחרות, אם זה אורחים צמחוניים, אורחים צליאקים שלא אוכלים גלוטן וכדומה. כך תוכלו להבטיח שכל האורחים יוכלו לאכול ולשבוע מהאוכל שיוגש.

חשוב גם לא לשכוח מהקינוחים! גם אם אתם מגישים בשר במעשנה, אתם יכולים למצוא קינוחים פרווה שיסגרו את הארוחה בכיף. גם יין ושתייה קלה הם חשובים לאירוע. בחרו במשקאות קלילים שיתאימו לתפריט האוכל.

לסיכום

שבת חתם הוא אירוע מרגש זוגות רבים בוחרים לחגוג לאחר החתונה. אם אתם מתכננים אירוע שכזה, אנחנו מקווים שהטיפים לעיל יסייעו לכם לעשות זאת על הצד הטוב ביותר. בהצלחה!

נגישות