נכנסתם לדירה לאחר החתונה ואתם רוצים לשפץ? כדאי שתתחילו בתכנון השיפוץ

התחתנתם? מזל טוב, הגיע הזמן לשפץ את הבית שנכנסתם אליו. במאמר הבא נסביר איך מתכננים את השיפוץ ועל מה חשוב לתת את הדגש כדי לצלוח את הפרויקט בשלום.

הגדירו את מטרות השיפוץ

לפני שאתם ממהרים להיכנס לפרויקט של עיצוב הדירה מחדש, אנחנו ממליצים לכם קודם להגדיר מה המטרות של השיפוץ. האם אתם מתכוונים לעשות שיפוץ חלקי של הבית? האם שיפוץ כולל? מה הכי חשוב ודחוף לכם לשפץ בבית? באמצעות התשובות לכל השאלות הללו תוכלו להגדיר ולהחליט מה המטרות שלכם בשיפוץ ולא להתפזר, יש לזה חשיבות הן מבחינת צליחת הפרויקט ועמידה בלוחות הזמנים שהגדרתם וכמובן מבחינת התקציב, על זה נדבר מיד.

הגדירו את התקציב של הפרויקט

לאחר שהגדרתם איזה סוג שיפוץ אתם מעוניינים לעשות, עכשיו זה הזמן להגדיר גם את התקציב שלכם. החליטו כמה כסף אתם יכולים להקצות לפרויקט הזה והוסיפו עליו 20% חריגה ליתר ביטחון. זהו, מהתקציב הזה אתם לא חורגים, כי אחרת אתם עלולים למצוא את עצמכם נכנסים לחובות עוד לפני שנכנסתם לגור בבית. אגב, אם זה אומר שאתם צריכים לשכור את שירותיו של מנהל פרויקט שיתחלל עבורכם את כל הדבר הזה, עשו זאת.

 

קחו השראה מעבודות אחרות

לפני שאתם מזמינים את בעלי המקצוע אליכם הביתה כדי לשבור קירות, אנחנו ממליצים לכם לקחת השארה מעבודות קודמות. שיפוץ זה עניין של טעם ואמנות, אך יש כמובן כל הזמן את הטרנדים שמתעדכנים והדבר האחרון שאתם רוצים שיקרה זה להוציא עשרות אלפי שקלים ולקבל בית בעיצוב מיושן.

לכן, אנחנו ממליצים לכם להשקיע אנרגיה וזמן ולקפוץ ללקוחות שביצעו שיפוץ לאחרונה. תוכלו להבין על מה הם נתנו את הדגש, מה הטרנדים המקובלים כיום ולא פחות חשוב מזה, אולי תתחברו לעבודה ותיקחו את קבלן השיפוצים שביצע אותה.

קחו כמה הצעות מחיר מקבלני השיפוצים

הפרויקט הזה הולך לעלות לכם לא מעט כסף, ואנחנו בטוחים שאין לכם יותר מידי מיותר ממנו. לכן, איפה שאתם יכולים לחסוך, עשו זאת. אנחנו ממליצים לכם לקחת כמה הצעות מחיר ממספר קבלני שיפוצים ולהשוות בניהן, על מנת להבין את הפערים. בחרו בהצעת המחיר המשתלמת לכם ביותר אך שימו גם את הדגש על הנראות שלה. קבלן שיפוצים אמין ומקצועי זה בעל מקצוע שייתן לכם הצעת מחיר מסודרת הכוללת את כל שלבי העבודה, החומרים, לוחות הזמנים ועוד. קיבלתם הצעה לא מסודרת? אל תסגרו.

עבדו לפי תכנית מסודרת

שיפוץ בית זה לא משחק ילדים ואם לא תתכננו את הפרויקט הזה כמו שצריך, אתם עלולים להתפזר מהר מאוד. לכן, אנחנו ממליצים לכם לכתוב על הדף את כל הפרמטרים שעליהם דיברנו במאמר זה, בבוא היום זה ישמש אתכם כחוזה לכל דבר מול קבלן השיפוצים. מתי הפרויקט מתחיל, מתי הוא נגמר, מי קונה את החומרים, אילו בעלי מקצוע משתתפים, מי מזמין אותם ועוד.

חתמו על חוזה מסודר

אל תסגרו שום דבר בעל פה עם קבלן השיפוצים, כי ככה אתם משאירים את הכוח בידיים שלו. חתמו על חוזה מסודר ששם על הכתב את כל הפרמטרים שדיברנו עליהם והכי חשוב, חלקו את התשלום על הפרויקט לפי לוחות הזמנים שקבעתם. אל תשלמו מראש לקבלן השיפוצים, חלקו את התשלומים כך שיהיה לו אינטרס לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר וכמובן לעמוד בזמנים.

לסיכום

אם זה עתה התחתנתם ואתם רוצים לשפץ את הבית, אנחנו בהחלט ממליצים לכם לתכנן את הפרויקט כמו שצריך וליישם את הטיפים שהבאנו במאמר זה.

נגישות