בשביל רגעים שמחים יותר: הכול על סיפור הגבורה שהוביל להקמתה של עמותת אחינועם בראשות איל, משה ורפי אדרעי

משפחת אדרעי היא משפחה בעלת שורשים עמוקים בעיר צפת. בן המשפחה רפי אדרעי נפל בקרב בזמן מלחמת יום העצמאות, ולמעשה זכרו ומורשתו הם אלו אשר מהווים השראה לבני המשפחה לקידום של מטרות חברתיות, כחלק מחיזוק של הפריפריה וכן צמצום הפערים בחברה הישראלית. כמי שרואים בעשייה החברתית חובה מוסרית וערכית, אין ספק כי סיפור הגבורה של רפי אדרעי הוביל את בני המשפחה לפעול בהתנדבות מלאה  וליצור שינוי ממשי בחייהם של אלפי בני אדם בכל רחבי הארץ, כפי שנציג בסקירה הבאה.

מי היה רפי אדרעי ז"ל?

רפי אדרעי ז"ל נולד וגדל בעיר  צפת ומגיל צעיר הרגיש חיבור עז לעיר, מה שהוביל אותו להשתלב בתפקידי הדרכה גם במסגרת הלימודים התיכוניים שלו וגם בשירותו הצבאי, כאשר לקח חלק פעיל בהגנה של העיר הנצורה. את מותו מצא רפי אדרעי בעקבות הפגזה של האויב המצרי, בגיל 24 בלבד. סיפור הגבורה שלו בלחימה – החל מסליקה של נשק ועד לתלייה של דגל ישראל על גג של בית מלון בעיר צפת הנצורה מהווה השראה אדירה לדור הממשיך שהחליט לרתום את הציבור לטובת גיוס של מעל ל-3 מיליון ₪ לטובת הקמה של בית יד לבנים בעיר צפת. בנוסף, על שמו נקרא מרכז הגדנ"ע והוא עדיין נוכח מאוד אצל בני משפחתו, כפי שניתן לראות עם הקמתה של עמותת אחינועם.

את עמותת אחינועם הקימו האחיינים של רפי אדרעי – הבכור רפי אדרעי הקרוי על שמו, משה אדרעי וכן איל אדרעי שנולדו גדלו בעצמם בעיר צפת והחליטו להרים את הכפפה, כחלק מהבנה כי באמצעות פעילות קהילתית ענפה ניתן להוביל ליצירה של שינוי משמעותי באיכות החיים של תלמידים ותלמידות מכל רחבי הארץ, ותוך שימת דגש על אזור הפריפריה. ביחד עם המתנדבים הצליחו בני משפחת אדרעי לפתוח צוהר מרגש מאוד לעשייה חברתית המתבצעת ללא תמורה, כפי שנסביר כעת במדריך.

 

 

פעילות חברתית ענפה ובעלת השפעה חיובית

ברבות השנים הצליחו המייסדים של העמותה לקדם שורה ארוכה של תוכניות חברתיות. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו משה אדרעי וכן איל אדרעי הצליחו לגייס מתנדבים רבים שפועלים בכל רחבי הארץ, החל מקידום של תוכנית ליווי אישית המיועדת החל מגיל 16 לבני נוער מהפריפריה שמקבלים דרך העמותה תוכנית אישית המותאמת לצרכים שלהם, תוך שימת דגש על ליווי אישי המתבצע לכל אורך הדרך על ידי המתנדבים. זאת ועוד, תוכנית הליווי של העמותה מיועדת גם בעבור בני נוער בסיכון שאינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה לצד תוכנית לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה שבמסגרתה חילקו בעמותה מעל ל-25,000 מחשבים מחודשים או חדשים לתלמידים ותלמידות מכל רחבי הארץ שידם אינה משגרת.

המטרה של העמותה היא לצמצם פערים בחברה הישראלית, והיא אכן מצליחה לבצע זאת בהצלחה, לא מעט בזכות שיתוף פעולה הדוק אשר מתבצע אל מול גורמי החינוך והרווחה כמו גם הרשויות המקומיות. לקיחת אחריות לצד חשיבה מחוץ לקופסה מייצגים את החזון של העמותה הפועלת בכל ימות השנה, לטובת הגשמת השאיפות והרחבת הפעילות לערים נוספות.

לסיכום

הפעילות החברתית הענפה של עמותת אחינועם היא בעלת השפעה חיובית על אלפי בוגרי ובוגרות התוכניות. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקרוא מידע מורחב אודות תוכניות נוספות, ובכך לקחת חלק בעשייה חברתית שמגיעה על רקע של סיפור גבורה שהתחיל עוד בהקמת המדינה.

נגישות