כך עושים את זה: איך לארגן חינה מרוקאית אותנטית?

מזל טוב! אתם מתחתנים והאושר שלכם ושל המשפחה שלכם אינו יודע גבול! אבל לפני יום החתונה, יש לא מעט דברים שקורים, החל מתכנון החתונה או תכנון צילומים להזמנה שלכם, בחירת ספקים לאירוע, עד לארגון הרמת כוסית או מסיבה קטנות עם חברים ומשפחה, ביניהם חגיגת החינה המרוקאית.

חינה מרוקאית היא דרך של העדה לשמח את החתן והכלה לפני יום חתונתם, לארגן אירוע משגע ובלתי נשכח למאורסים, להעניק מתנות, לאכול אוכל טוב וגם למרוח על כפות הידיים של החתן והכלה את משחת החינה אותה מפיקים מצמח בשם 'הכופר הלבן'. את המשחה מורחים כסמל לסגולה, הצלחה, בריאות זוגיות טובה והקמת משפחה מאושרת. אם אתם רוצים לארגן טקס חינה מרוקאי מסורתי ומוצלח – חשוב שתדעו כיצד לעשות זאת בצורה הטובה ביותר. אז איך מארגנים חינה מרוקאית מסורתית? הנה מספר טיפים טובים:

התאמת יום האירוע למזג האוויר

כשאתם בוחרים את היום בו תחגגו את השמחה מומלץ להתאים את האירוע לתחזית הצפויה. גשם ורוח, חום לוהט ושאר תופעות של מזג האוויר יכולות להפריע לחגיגה בעיקר אם היא מתקיימת בחוץ. לכן כדי להתארגן כמו שצריך מבחינת מיקום או אביזרים מתאימים למזג האוויר כמו אוהל חינה לישיבה בחורף או פטריות חימום בערבים קרירים ואפילו מזגן שמפזר אוויר ונתזים דקים של מים ליום קיץ לוהט. כדאי לבצע אדפטציות של תכנון האירוע ביחס למזג האוויר.

בחירת חברה להפקת אירועים

אם יש לכם תקציב לכך ואתם רוצים שמישהו אחר לנהל עבורכם את החגיגה ויארגן אותה מבלי שתצטרכו להתאמץ – תוכלו לפנות אל מומחים בהפקת חינות. חברות הפקת חינות ואירועים יעזרו להתאים תלבושות, לעצב תפאורה מתאימה לאירוע, הם יזמינו עבורכם אוכל מרוקאי אותנטי ויבצעו את הארגונים החשובים החל ממוזיקה מתאימה עד עיצוב אולם וכלה בבחירת אוכל, ביגוד לחינה וכולי.

בחירת לוקיישן מתאים

בחרו לוקיישן מתאים לאירוע שיהיה נוח למוזמנים ולכם. אם בעבר היה נהוג לארגן חנה בבית כנסת או באולם שמחות, הרח שהיום אפשר לבחור מיקום טבעי יותר כמו חצר יפה או כרם, מרפסת עם נוף מרהיב או מרחב אורבני צבעוני. בחרו מקום שמתכתב עם הסגנון המרוקני ועצבו אותו בצורה מלכותית כמו עם פרחים ומגשי נחושת עתיקים עליהם תניחו כיבוד. קשטו את המרחב עם עששיות מאירות ושאר אלמנטים חגיגיים.

כך עושים את זה: איך לארגן חינה מרוקאית אותנטית?

השכרת תלבושות לחינה

תלבושות לחינה הן חלק בלתי נפרד מהטקס המסורתי והן הופכות את האירוע לחגיגי במיוחד. מדובר בתלבושות עדתיות מסורתיות כמו שמלות נוצצות לכלה, חליפה מסורתית לחתן, כפתנים לאורחים, כובעים יפים וצעיפים צבעוניים. עם התלבושות חוגגים את טקס מריחת החנה המסורתי כשברקע מוזיקה שמחה.

עיצוב תפאורה

קשטו את הלוקיישן שבחרתם בתפאורה יפה בגוונים של אדום, זהב, כסף ולבן. בחרו אלמנטים החל משטיחים ווילונות שמתאימים לאווירה עד נרות עששיות ושאר פריטים יפים.

אוכל, קדימה, אוכל!

בחרו אוכל מתאים לאירוע כמו מגוון מאכלים מתוקים כגון: ספינג', מעמול, עוגיות שקדים ועד אוכל מסורתי כמו קובה, קבבים, קוסקוס ושאר מטעמים. אם תשלבו את הכיבוד בשוק מרוקאי צבעוני תוכלו גם לדאוג לנושא האוכל וגם לנושא של תפאורה חגיגית צבעונית. גם שוק מרוקאי הוא חלק בלתי נפרד מתפאורה ותוכלו לשלב אותו בחגיגה שלכם באמצעות שילוב סמלים מהמוסרת המרוקנית החל מכלי נחושת עד מפות חגיגיות וכמובן עוגיות מרוקאיות מסורתיות צבעוניות. כל אלה ישלימו את החינה שלכם. באמצעות יצירתיות ותושייה תוכלו לארגן אירוע מקסים!

נגישות